Téměř každý se alespoň jednou zamyslel nad tím, jaký je vlastně rozdíl mezi vínem, které je k dostání v supermarketech a vínem od malého pěstitele. Na tuto otázku je jednoduchá odpověď: Ochutnejte u nás víno z malého rodinného vinařství  KOŠUT a pochopíte jaké to je když se něco dělá s láskou

Že obliba vína stále stoupá je věc známá. V určité míře za to může snaha pěstitelů vyšlechtit takové chutě, že i neznalý člověk jim přijde rychle na chuť

Níže si můžete prohlédnout vína, která u nás můžete ochutnat nebo v dárkovém balení odvést domů.

 

 • Frankovka, jakostní, 2011 . . . . . 145 Kč

  jakostní víno odrůdové – suchéBarva vína je lehce rubínová, jemnou a lehce skořicovou a kořeněnou vůní nebo kompot z lesních plodů. V chuti je příjemné, lehčí, ale plné, s typicky odrůdpvou chutí papriky a kouřovou dochutí.

 • Rulandské bílé, jakostní, 2012 . . . . . 145 Kč

  jakostní víno odrůdové – suchéBarva vína je krásně zlatožlutá připomínající odlesky slunce, vë vůni je příjemně lehké s lehkými chlebovými tóny, které jsou podepřeny aromatem tropických plodů. V chuti je víno lehké, ale zároveň i plné a vysoce minerální, v kombinaci s dochutí medových tónů nebo žlutého grepu.

 • Sylvánské zelené, výběr z hroznů, 2012 . . . . 225 Kč

  víno s přívlastkem – polosuchéJemné a plné víno žlutozelené barvy s jemnou květinovou a pikantní vůní a vyzrálou typickou sylvánovou travnatostí a pikantností. V chuti je plné a ovocné s mírným nádechem minerálních solí s dochutí zeleného jablíčka a divokostí malé dámy.Ocenění:
  – Stříbrná medaile Grand Prix Vinex 2013
  – Stříbrná medaile Wienparade Poysdorf 2013
  – Bronzová medaile Valtické vinné trhy 2013

 • Rulandské šedé, pozdní sběr, 2011 . . . . . 225 Kč

  víno s přívlaskem – suchéJiskrné víno zlaté barvy s žlutozelenými odlesky, ve vůni se objevují velmi jemné tóny lučních květů, rozkvetlého bezu s nádechem sladkého olšového dřeva. Velmi plné víno v chuti připomínající lískový oříšek podbarvený lehkostí a sladkostí rozkvetlého broskvoňového sadu s mírnou minerálností a typickou chlebovinkou, spolu s naivní drzostí nedospělé slečny.Ocenění:
  – TOP 77 vín České republiky 2012-2013
  – Diplom Valtické vinné trhy 2012

 • Sauvignon, pozdní sběr, 2011 . . . . . 195 Kč

  víno s přívlastkem – suchéVíno žlutozlaté barvy s bohatou plnou vůní a smetanovo broskvovou chutí.

 • Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů, 2011 . . . . 245 Kč

  víno s přívlastkem – suchéVíno poutá svou temně fialovou až rubínovou barvou s typicky hnědými oplalyzujícími se odlesky. Jeho vůně je intenzivní se stopami švestkových křížal a teplé čokolády s tóny ušlechtilých dřev typických pro jižní vína, přecházejíci i v jeho chuť, kterou doplňují nádechy teplé čokolády se stopami teplých kaštanů a mírnou ovocnou dochutí.Ocenění:
  – „Silver medal ´12“ AWC Vienna
  – Stříbrná medaile Pardubický festival vína 2012
  – Diplom Valtické vinné trhy 2012

 • Pálava, výběr z bobulí, 2011 . . . . . 325 Kč

  víno s přívlastkem – sladkéLahodné víno světle zlatavé barvy, plné jemně muškátovo-kořenito-medové vůně s plnou sladko-medovou chutí exotického ovoce.Ocenění:
  – Zlatá medaile Wienparade Poysdorf 2012

 • Rulandské modré KLARET, výběr z hroznů, 2012 . . . 245 Kč

  víno s přívlastkem – polosuchéBarva vína je světle žlutých odstínů s mírnými závojem cibulové slupky, ve vůni je velmi jemná s tóny lesního ovoce. Chuť je velmi výrazná, jemně nasládlá, která se potkává s jemnou pikantní kyselinkou, kterou dobarvují plné podtóny ovocného sadu.Ocenění:
  – Stříbrná medaile Weinparade Poysdorf 2013

 • Cabernet Sauvignon ROSÉ, pozdní sběr, 2012 . . . . 225 Kč

  víno s přívlaskem – suchéVíno jiskrné jasně růžové barvy s bohatou vůní lesních jahod a malin s lehkou příjemně plnou chutí a svěží kyselinkou.Ocenění:
  – Stříbrná medaile Grand Prix Vinex 2013